Tabela Uygulamaları

Tabela uygulamaları Açıkhava reklamın temel taşlarındandır. Işıklı ve ışıksız olmak üzere üretilen tabelaların kullanımı genel olarak çatı tabelaları, vinyl tabelaları ve kutu harf tabelalarıdır.

Çatı tabelaları genel olarak ızgara şeklindeki metal konstrüksiyon üzerine kutu harf sistemi ile yapılmaktadır.

Vinyl tabelalar metal karkas üzerine germe sistemi ile yapılmaktadır. Vinyl üzerinde dijital baskı yapılması nedeniyle istenilen görselin kullanılmasına izin veren vinyl tabelalarda ışıklı vinyl kullanılması durumunda içten aydınlatma da yapılabilmektedir.

Kutu harfler, kullanım alanlarına bağlı olarak genelde paslanmaz kutu harf, alüminyum kutu harf, pleksi kutu harf olmak üzere üç şeklide üretilir. Paslanmaz ve alüminyum kutu harfler ışıksız veya endirekt aydınlatmalı istenildiği durumlarda tercih edilir. Aynı şeklide üretim yapılmasına karşın alüminyum kutu harflerin maliyeti paslanmaz kutu harflere oranla daha düşüktür. Pleksi kutu harfler içten aydınlatmalı kutu harfler için kullanılmaktadır. Hem kullanılacak pleksinin rengi hem de kutu harf içerisinde kullanılan LED aydınlatma sayesinde istenilen renkte aydınlatma elde edilir. Yapılacak uygulamaya göre foreks, strafor veya ahşap malzemelerden de kutu harf üretimi yapılabilmektedir.